19. 6. 2017 – Dračí lodě

Výcvik na dračích lodích – Loděnice Pardubice

Čemu se říká Dračí loď??

Dračí loď se poprvé objevila před více než 2000 lety v Číně. Z této země pochází typická dračí hlava na špici lodě a celkové zbarvení lodě. Novodobá zmínka o dračích lodích se datuje k roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport Dračí lodě bleskově rozšířil do celého světa.

V rámci sportovního dne žákyně 1. A a 2. A zavítaly 19. 6. 2017 do Pardubic na loděnici, kde nám zapůjčili dvě dračí lodě. Dostaly jsme k dispozici instruktora, který nám pomohl připravit lodě a vysvětlil vše potřebné. Sám jednu loď kormidloval a mě dal na starost druhou loď.

Děvčata se po chvíli perfektně sehrála. I já jsem brzy pochopila, jak správně kormidlovat a ovládat tak dlouhou loď. A to pak byla jízda….

Myslím si, že jsme příjemně strávily horký den na vodě a zase něčemu novému se naučily …….

Ing. Iveta Vejnarová, učitelka TV