15. 6. 2017 – Přednáška o lese

Přednáška o lese

Čtvrteční horké dopoledne 15. 6. 2017 nám vyučování zpříjemnila přednáška na téma Les. Pan Kubelka – člen mysliveckého spolku v Cholticích – si našel pro žáky 1. a 2. ročníku čas, aby jim mohl vysvětlit, jak poznáme stáří lesní zvěře dle paroží, jaké zvláštní schopnosti využívají zvířata kolem nás, jak si obstarávají potravu a které stromy chrání náš les. Žáci se dověděli, že i stromy se musí vychovávat a chránit před okusováním zvěří a různými chorobami. Nejvíce však žáky zaujaly trofeje vysoké a černé zvěře. Žáci viděli parohy jelena, daňka a srnce, rohy muflona a zuby kance – spodní špičáky kňourů myslivci nazývají páráky a menší horní špičáky klektáky. Žáci kladli různé otázky, na které jim pan Kubelka pohotově odpovídal. Součástí této přírodovědné přednášky bylo poznávání různých stromů a keřů.

Panu Kubelkovi moc děkujeme za jeho čas i nové informace. Žáci byli i přes velké horko pozorní a ukáznění a myslím, že jsme si všichni užili hezké dopoledne :-).

Ing. Iveta Vejnarová

učitelka