Profil absolventa

  • admin
  • 14.4.2015

Absolventi SŠChKJ Kladruby nad Labem se uplatní zejména v povoláních jezdec, ošetřovatel a chovatel koní v provozech zajišťujících chov a výcvik koní – pro zemědělské, ale dnes především sportovní  a rekreační účely.   Jsou schopni zajišťovat výcvik koní pod sedlem i v zápřeži, pracují ve sportovních a dostihových stájích, jezdeckých klubech a turistických jízdárnách, uplatňují se jako průvodci na koních při agroturistice, v hipporehabilitačních centrech i u jízdní policie. Jsou připraveni pro práci v chovu koní a odchovu hříbat. V rámci vzdělávání je věnována pozornost základům ekonomiky, právním podmínkám podnikání a vzhledem k mezinárodnímu charakteru sportu i jazykovým znalostem.

Absolventi mohou dále pokračovat ve studiu příslušného oboru vzdělávání nástavbovým studiem nebo studovat i na jiných typech středních škol. Dále se mohou profesně vzdělávat do náročných funkcí cvičitelů, trenérů a vedoucích jízdárenských provozů.

 


Kontakty

466 933 829 - 30 466 932 404 info@skola-kladrubynl.cz

Adresa

Střední škola chovu koní a jezdectví
Kladruby nad Labem 105
533 14 Kladruby nad Labem

přidejte se k nám

Napište nám

Jméno: *

Email: *

Předmět: *

Zpráva: *

Ochrana: *

Mapa

Přihlásit se, Copyright © Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem. Webdesign a kódování Tomáš Klarovič - www.tkdesign.cz. Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0