Odborný výcvik

  • admin
  • 14.4.2015

Charakteristika učiva odborného  výcviku

Odborný výcvik vede žáka k postupnému osvojování vědomostí a dovedností v rámci praktických činností v chovu koní. Vedle základních činností krmení a ošetřování všech kategorií koní si žáci osvojují znalosti a dovednosti v jízdě na koni, v jízdě se spřežením a výcvikem mladých koní pod sedlem a v zápřeži.

1. Ročník

Bezpečnost práce při chovu koní, základní pracovní úkony v chovu koní, krmení a krmiva pro koně, ošetřování hříbat a jízda na koni a voltiž (krok, klus, cval, jízdárenské povely a překonávání překážek).

pracoviště: Národní hřebčín Kladruby nad Labem

P1010655

2. Ročník

Bezpečnost práce při chovu koní, ošetřování a krmení koní, jízda na koni (upevňování a rozvíjení dovedností) a jízda se spřežením, plemenitba, porodnictví a pastva koní.

pracoviště: ERC Mnětice, Národní hřebčín Kladruby nad Labem

3. Ročník

Bezpečnost práce při chovu koní, ošetřování a krmení koní, jízda na koni a se spřežením, výcvik mladých koní pod sedlem a v zápřeži, plemenitba a odchov hříbat, základy sedlářství a podkovářství.

pracoviště: Šlechtitelský chov Měník, Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Kontakty

466 933 829 - 30 466 932 404 info@skola-kladrubynl.cz

Adresa

Střední škola chovu koní a jezdectví
Kladruby nad Labem 105
533 14 Kladruby nad Labem

přidejte se k nám

Napište nám

Jméno: *

Email: *

Předmět: *

Zpráva: *

Ochrana: *

Mapa

Přihlásit se, Copyright © Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem. Webdesign a kódování Tomáš Klarovič - www.tkdesign.cz. Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0